Loading

Montáž tažného zařízení Volkswagen Passat

Montáž tažného zařízení Volkswagen Passat B8

Montáž tažného zařízení Volkswagen Passat

Model auta: Volkswagen Passat B8

Typ montovaného tažného zařízení: odnímatelné

Výrobce tažného zařízení: Westfalia

Elektropřípojka: 7pin univerzální

Doba montáže: 8 hodin

Datum: 1. 6. 2020

Celková cena: 15 981 Kč s DPH

Popis montáže: Tažné zařízení Volkswagen Passat

Odnímatelné tažné zařízení Westfalia jsem montoval do vozidla Volkswagen Passat B8. K tažnému zařízení je potřeba ještě elektroinstalace. V tomto případě se jednalo o univerzální 7pin elektropřípojku pro vozidla s kontrolou světel. Univerzální elektropřípojka neumí odpojovat originální parkovací senzory, umožňuje odpojovat pouze ty dodělávané.

Takové tažné zařízení je vhodné hlavně pro tahání malého vozíku, ale bez problému lze tahat velký vozík nebo karavan a nebo nasadit nosič kol, jen bude potřeba adaptér na 13pin. Montáž tažného zařízení na Volkswagen Passat B8 je celkem bezproblémová, jen je náročnější rozebírání interiéru kufru a sundávání nárazníku.

Pokud máte zájem o podobnou montáž tažného zařízení, prosím, navštivte tuto stránku a vyplňte formulář dole.

Více o tažném zařízení 

U tažného zařízení je vhodné si předem uvědomit, co na něm budete tahat. Pokud ho budete používat často, vhodný poměr cena/výkon nabízí pevné tažné zařízení. Záleží-li vám na tom, aby tažné zařízení bylo co nejméně vidět, zvolte odnímatelnou variantu.

Nosič kol na rozdíl od vozíku tlačí na tažné zařízení shora. Proto se pro něj hodí jen pevné nebo odnímatelné vertikální typy. Tato varianta se vždy vyznačuje vyšší cenou. Vhodnou variantu je možné vybrat prakticky na každé osobní auto.

Pokud si nejste jistí, jaké tažné zařízení se hodí pro váš vůz, napište mi.

Součástí montáže tažného zařízení je vždy také elektropřípojka. Pro běžné malé vozíky do 750 kg, kde elektropřípojka řídí pouze světla, stačí standardní 7pin13pin je novější typ, který má navíc couvací světlo a je vhodný pro karavany, nosiče kol, velké vozíky apod. U 13pin je také možné po domluvě připojit napájení a dobíjení pro baterii v karavanu. V tom případě počítejte s navýšením ceny o cca 1500 – 2000 Kč.

Tažné zařízení Westfalia na Volkswagen Passat B8 montuji vždy celý den (8 hodin). 

Po montáži obdržíte řádně potvrzený typový list. Tím pádem nemusíte na STK na evidenční kontrolu. Stačí si nechat tažné zařízení zapsat do technického průkazu na nejbližší pobočce dopravního inspektorátu. Zaplatíte pouze správní poplatek 50 – 100 Kč.