Loading

Montáž autokamery

Montáž autokamery

Sledovací kameru si do auta nechává namontovat stále více lidí. Při případné nehodě lze záznam použít jako důkaz. Ale využijete ji i pro nahrání krásné přírodní scenérie, kterou projíždíte na dovolené.

Zakoupenou přední i zadní autokameru vám nainstaluji do osobního auta nebo malé dodávky. Tak, aby fungovala, nepřekážela v řízení a napájecí kabel nebyl ve vozidle vidět.

Kamera pro nahrávání provozu se sama spustí po zapnutí klíčku zapalování a automaticky se vypne, jakmile vozidlo zaparkujete. Tím pádem se nemusíte starat o její zapínání a vypínání.

Autokamery montuji, ale neprodávám. Na základě dlouhodobých zkušenosti doporučuji autokamery značky MIO a VIOFO.

Skryté napájení

Vyrobím nezávislou autozásuvku pod palubní deskou, do ní zapojím autonabíječku pro kameru a kabel protáhnu pod plasty k vnitřnímu zrcátku. V autě tak nebude nic vidět. Skrytou autozásuvku zapojím tak, že je napájena jen se zapnutým klíčkem zapalování, což brání vybití autobaterie při delším stání vozidla. Vaše původní autozásuvka zůstane volná, takže ji můžete využít např. pro nabíjení mobilu, tabletu, notebooku, nebo jako zapalovač.

Nepřekáží ve výhledu

Přední kamera se ve vozidle nejčastěji umisťuje na pravou stranu vnitřního zpětného zrcátka, aby nebránila řidiči ve výhledu. U aut s dešťovými senzory se dává níže na sklo. Zadní kameru pak lepím na okno 5. dveří, aby nepřekážela při nakládání věcí do kufru. Na stropnici auta ji umisťuji pouze v případě, že ji na zadní sklo nelze připevnit. Kamera se zapíná automaticky se zapojením klíčku, za jízdy ji není potřeba nijak kontrolovat ani ovládat.

Záruka bez problémů

Montáž autokamery nezasahuje do elektroinstalace auta. Do pojistkové skříně se zapojuje pomocí pojistkové odbočky. Taková montáž obvykle nemá vliv na záruku vašeho vozidla. Nepoškodím ani adaptér,  který máte ke kameře. Tak, jak je, bude zapojen do nově vyrobené autozásuvky pod palubní deskou. Později se dá snadno přendat do jiného auta nebo ve stejném autě vyměnit za jiný, a to bez poškození nabíječky či adaptéru. 

Reference na montáž autokamery

5.0 hvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízení
Na základě 60 hodnocení
  Pan Čevela mi montáž kamer provedl již podruhé. Montáž je opravdu se skrytou kabeláží, čistě a odborně provedená. Samotný přístup má pan Čevela lidský a příjemný k nám laikům. Ještě jednou děkuji.

Uzasny proklientsky servis, jiz dlouho jsem se s tak milym pristupem k zakaznikovi nesetkala!! Pan rychle reaguje na emaily, je ochotny, napomocny najit vhodny termin.Vse mi ochotne po instalaci kamery vysvetlil, trpelivy. Doporucuji !!
Miroslav Čevela - montáž tažného zařízení na Firmy.cz
Fotka: Wema
Wema
hvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízení
Pan Čevela mi montáž kamer provedl již podruhé. Montáž je opravdu se skrytou kabeláží, čistě a odborně provedená. Samotný přístup má pan Čevela lidský a příjemný k nám laikům. Ještě jednou děkuji.
Dagmar Bartošová Dagmar Bartošová
hvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízení
Ještě jednou velké díky za profesionální montáž přední i zadní kamery do našeho vozu.

Moje doporučení pro autokameru


  • Hlavní požadavek na autokameru by měl být kvalita nahrávky. Technické parametry jako natáčení v HD nejsou vždy zárukou, že je kvalita obrazu dostatečná. Je dobré se podívat na recenze produktu, kde se obraz řeší.
  • Dále doporučuji kromě obrazu nahrávat i zvuk, občas stačí jako doplňující důkaz, např. troubení těsně před nehodou nebo jiné podstatné zvuky. Autokameru obvykle stačí nechat v továrním nastavení – většinou je dobré ji jen přepnout do češtiny. Po vložení nové micro SD karty (doporučuji 64 nebo 128 GB třídy 10), která je nutná pro funkci autokamery, je potřeba kartu naformátovat. Poté už stačí jen jezdit.
  • Pro většinu autokamer MIO lze použít tzv. SmartBox, který umožní v parkovacím režimu nahrávání až 24 hodin po vypnutí klíčku zapalování. Autokamera po tuto dobu nahrává, když dojde k nárazu nebo pohybu před autem. Tato funkce se musí aktivovat v menu autokamery v položce „Parkovací režim“. Montáž SmartBoxu je bez příplatku.

Cena montáže autokamery

Přední sledovací kamera 1 600 Kč
Přední i zadní sledovací kamera (při současné montáži) 3 000 Kč

V ceně je jedna autozásuvka a její montáž pod palubní desku. Pokud ke sledovací kameře nemáte nabíječku, mohu vám ji po domluvě doplnit. Příplatek je v tom případě 280 Kč. Adaptér má výstup 5V a koncovku miniUSB nebo mikroUSB.

Montáž napájení pro samotnou přední autokameru většinou trvá 1,5 hodiny.
Pokud se montuje i zadní sledovací kamera, je montáž na 3,5-4 hodiny

Objednávka montáže autokamery

Pomocí tohoto formuláře si závazně rezervujete termín na montáž autokamery. Po jeho odeslání máte blokované okno v mém kalendáři montáží. Zároveň dostanete mail s potvrzením termínu a odkazem na vložení události do vašeho Google kalendáře.


Bohužel jsme nebyli schopni zpracovat vaši platbu. Prosím, zkuste to znovu.
Děkuji za vaši objednávku
Číslo objednávky je:
ADD TO iCAL CALENDAR