Loading

Parkovací senzory s montáží

Parkovací senzory s montáží

Proč parkovací senzory?

Couvací neboli parkovací senzory jsou navrženy pro snadnější parkování. Díky nim pohodlně a komfortně zaparkujete i do menšího místa, aniž byste riskovali poškození vašeho nebo cizího auta.

Parkovací senzory pracují na principu šíření ultrazvukových vln, které vysílají a přijímají čidla umístěná v zadním nebo i předním nárazníku automobilu. Hodí se i pro auta s tažným zařízením nebo rezervou na pátých dveřích.

S displejem nebo bez

Existují dva typy parkovacích senzorů – s displejem nebo s beeperem. Displej se obvykle instaluje na palubní desku do zorného pole řidiče. Senzory bez displeje jsou vybaveny bzučákem, který zvukovým signálem upozorňuje na překážku za vozidlem. Zařízení se aktivuje automaticky po zařazení zpátečky. O vzdálenosti od překážky řidiče informuje zrychlující se pípání. Při vzdálenosti cca 30 cm je tón signalizace trvalý.

Přední a/nebo zadní?

Nejčastěji se montují pouze zadní parkovací senzory, ale existuje i osmičidlová varianta pro montáž do zadního i předního nárazníku auta. Přední parkovací senzory lze většinou doplnit i později. Zvlášť je oceníte u modelů aut, kde není pouhým okem vidět konec kapoty. Také u osmičidlové varianty lze vybírat mezi beeperem a displejem (displeje jsou v tom případě dva).

Barvy na výběr

Standardně mám skladem matné černé senzory Steelmate. Na objednávku nabízím také senzory v bílé nebo stříbrné barvě. Objednací doba v tom případě činí 7 – 10 dní, příplatek 200 Kč.

Namontoval jsem

503
zadní s beeperem
141
zadní s displejem
176
8 čidel
37
přední senzory

Objednávka parkovacích senzorů

[booknetic category=1]