Loading

Montáž tažného zařízení

Montáž tažného zařízení

Tažné zařízení

Tažné zařízení vám namontuji na všechny typy osobních vozidel.

Montáž tažného zařízení provádím odborně a tak, že neporušuje záruku na vozidlo. Můžete vybírat ze širokého sortimentu různých typů tažných zařízení pro vozy všech značek. Zajistím také instalaci univerzální nebo typové elektropřípojky.
Po montáži obdržíte řádně potvrzený typový list. Tím pádem nemusíte na STK na evidenční kontrolu. Stačí si nechat tažné zařízení zapsat do technického průkazu na nejbližší pobočce dopravního inspektorátu.
Montuji a prodávám tažné zařízení z nabídky firmy ELSA GROUP. Nejčastěji se jedná o značky BRINK, WESTFALIA a GALIA.

Pevné či odnímatelné

Základní a nejlevnější variantou tažného zařízení je pevné. Čep (lidově zvaný koule) je v tom případě na autě přivařený nebo přišroubovaný nastálo. Pokud by vám ale tažné zasahovalo do registrační značky či mlhového světla (to se běžně děje u nižších aut), máte na autě parkovací senzory, nebo čep chcete sundávat z jiného důvodu, je možné zvolit odnímatelný čep. Ten můžete vozit v kufru a nasadit, jen když je potřeba.

Máte nosič kol?

Pokud na nosiči plánujete vozit 3 jízdní kola a více, je třeba zkontrolovat, zda je tažné zařízení homologováno pro svislé zatížení alespoň 100 kg. Nosič jízdních kol nepůsobí na kulový čep svisle jako oj vozíku, ale vytváří pákový efekt. Překročení svislého zatížení tak může snadno způsobit poškození nebo zaseknutí odnímatelného mechanismu. Vozíte-li kola na nosiči často, je lepší instalovat spíše pevné tažné zařízení.

Elektropřípojky

Součástí tažného zařízení je elektropřípojka. Ty existují buď typové, přizpůsobené pro konkrétní značku a model vašeho vozidla, nebo univerzální. Máte-li vozidlo v záruce, kterou nechcete porušit, volte typovou. 7pin zásuvka stačí pro malý přívěsný vozík do hmotnosti 750 kg. Hodláte-li za autem tahat karavan, nosič kol nebo větší přívěs, je pro standardní funkci světel potřeba 13pin.  

kritéria

Jak vybrat tažné zařízení

Při výběru je třeba zohlednit několik kritérií.

OBJEDNAT SE
Jaké máte auto

Tažných zařízení existuje na trhu celá řada. Je potřeba vybrat takové, které odpovídá značce, modelu a roku výroby vašeho vozu.

Co budete tahat

Jednoduchý přívěsný vozík, kterým převážíte věci na chalupu, má jiné nároky než karavan, přívěs na loď nebo nosič na kola.

Kolik chcete investovat

Všechna tažná zařízení v nabídce jsou kvalitní a vyhovují evropským normám. Přesto lze vybírat v různých cenových relacích.

Tažné zařízení s montáží

Tažné zařízení je bezpečnostní prvek, který přímo ovlivňuje bezpečnost silničního provozu. Proto je lepší ji svěřit odborné firmě, která má s montáží zkušenosti. Tažná zařízení montuji ve vlastní garáži v Praze 5-Jinonicích. Montáž trvá celý den a je třeba se na ni dopředu objednat. Běžné typy tažných zařízení jsou skladem do 2. pracovního dne.

Pokud uvažujete o parkovacích senzorech, je lepší nejprve namontovat tažné zařízení a pak teprve parkovací senzory. Případně vám můžu nainstalovat obojí zároveň. Montuji parkovací senzory značky Steelmate, které si s tažným zařízením bez problémů poradí.

Nejčastěji montované značky aut:

 • Škoda (nejčastěji Octavia) – celkem 120 ks
 • Volkswagen (nejčastěji Passat) – celkem 55 ks
 • Ford – celkem 41 ks
 • Hyundai – celkem 36 ks
 • BMW – celkem 20 ks
 • Toyota – celkem 13 ks
 • Peugeot – celkem 10 ks
 • Renault – celkem 9 ks
 
Stav k 1. 1. 2024

Reference

Miroslav Čevela - montáž tažného zařízení na Firmy.cz

Fotka: Oldřich Hucek
Jindrich Formanek
hvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízení
Tažné zařízení – maximální spokojenost s rychlostí a kvalitou odvedené práce. Komunikace bez problémů, platba kartou standard.
lukas chrudimsky lukas chrudimsky
hvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízeníhvězdička tažné zařízení
Vše proběhlo skvěle, perfektní práce, perfektní cena i komunikace.doporucuji Montáž tažného zařízení VW Passat B8

Balíčky pro často montované modely

Cena montáže tažného zařízení

Celkovou cenu tažného zařízení s montáží tvoří:

 • tažné zařízení (liší se podle výrobce a typu tažného zařízení)
 • elektropřípojka (je univerzální a typová, dále 7pin a 13pin)
 • montáž tažného zařízení – 5 500 Kč včetně DPH (tažné dovezené zákazníky nemontuji)
 • kódování typové elektropřípojky – od 1 500 Kč včetně DPH
 

Cenový rozsah montáže tažného zařízení, elektropřípojky (případně jejího kódování) a montáže je od 7 700 do 24 000 Kč s DPH. Záleží na modelu vozidla, typu tažného (pevné, odnimatelné) a elektropřípojky (7pin, 13pin, typová, univerzální) a také na tom, co chcete za vozidlem tahat (malý vozík, nosič kol, karavan).

Tažných zařízení existuje více než 3000 typů. K tomu je zhruba 2000 elektropřípojek v různých cenových relacích. Proto není v mých silách vám sdělovat cenu do telefonu.

Poptávkový formulář – cena tažného

Chcete-li spočítat celkovou kalkulaci instalace tažného zařízení na vaše auto, prosím, vyplňte formulář níže. Na e-maily odpovídám do 48 hodin.

Můžete zaškrtnout víc položek. Pokud budete něco tahat častěji, prosím, napište to do poznámky.
Odpojování originálních parkovacích senzorů znamená, že při připojení vozíku, nosiče kol, atd., se zadní parkovací senzory automaticky odpojí (bez vozíku fungují normálně). Tato komfortní funkce vyžaduje typovou elektropřípojku a většinou i kódování na diagnostice. Typová elektropřípojka s kódováním je obvykle o 3-4 tisíce Kč dražší než univerzální elektropřípojka. Dodělávané parkovací senzory dokáže odpojovat pouze univerzální elektropřípojka, která je touto funkcí vybavena. V tom případě je cena vyšší o cca 1 000 Kč i se zapojením.
Pro doplňující údaje, které nejsou v dotazníku.