Loading

Montáž tažného zařízení Škoda Octavia III Scout

Tažné zařízení Škoda Octavia III Scout - montáž Praha 5

Montáž tažného zařízení Škoda Octavia III Scout

Model auta: Škoda Octavia III Scout

Tažné zařízení: pevné

Výrobce tažného zařízení: Galia

Elektropřípojka: 13pin univerzální

Doba montáže: 8 hodin

Datum: 10. 3. 2022

Celková cena: 10 747 Kč s DPH

Popis montáže: Tažné zařízení Škoda Octavia III Scout

Pevné tažné zařízení Galia jsem montoval do vozidla Škoda Octavia III Scout. K tažnému zařízení je potřeba ještě elektroinstalace. V tomto případě se jednalo o univerzální 13pin elektropřípojku pro vozidla s kontrolou světel. Univerzální elektropřípojka neumí odpojovat originální parkovací senzory, umožňuje odpojovat pouze ty dodělávané.

Takové tažné zařízení je vhodné hlavně pro nosič kol, velký vozík nebo karavan. Případně malý vozík, jen bude potřeba adaptér na 7pin. Montáž tažného zařízení na Škodu Octavii 3 Scout je celkem bezproblémová, jen je náročnější rozebírání interiéru kufru a řezání do stříbrné části nárazníku.

Pokud máte zájem o podobnou montáž tažného zařízení, prosím, navštivte tuto stránku a vyplňte formulář dole.

Více o tažném zařízení 

U tažného zařízení je vhodné si předem uvědomit, co na něm budete tahat. Pokud ho budete používat často, vhodný poměr cena/výkon nabízí pevné tažné zařízení. Záleží-li vám na tom, aby tažné zařízení bylo co nejméně vidět, zvolte odnímatelnou variantu.

Nosič kol na rozdíl od vozíku tlačí na tažné zařízení shora. Proto se pro něj hodí jen pevné nebo odnímatelné vertikální typy. Tato varianta se vždy vyznačuje vyšší cenou. Vhodnou variantu je možné vybrat prakticky na každé osobní auto.

Pokud si nejste jistí, jaké tažné zařízení se hodí pro váš vůz, napište mi.

Galia je slovenská firma, která se výrobou tažných zařízení zabývá od roku 1992.

Součástí montáže tažného zařízení je vždy také elektropřípojka. Pro běžné malé vozíky do 750 kg, kde elektropřípojka řídí pouze světla, stačí standardní 7pin13pin je novější typ, který má navíc couvací světlo a je vhodný pro karavany, nosiče kol, velké vozíky apod. U 13pin je také možné po domluvě připojit napájení a dobíjení pro baterii v karavanu. V tom případě počítejte s navýšením ceny o cca 1500 – 2000 Kč.

Tažné zařízení Galia Škoda Octavia III Scout montuji vždy celý den (8 hodin). 

Po montáži obdržíte řádně potvrzený typový list. Tím pádem nemusíte na STK na evidenční kontrolu. Stačí si nechat tažné zařízení zapsat do technického průkazu na nejbližší pobočce dopravního inspektorátu. Zaplatíte pouze správní poplatek 50 – 100 Kč.