Loading

Montáž tažného zařízení Škoda Octavia 3

Montáž tažného zařízení Škoda Octavia

Montáž tažného zařízení Škoda Octavia 3

Model auta: Škoda Octavia 3

Typ montovaného tažného zařízení: pevné

Výrobce tažného zařízení: Galia

Elektropřípojka: 7 pin typová

Doba montáže: 8 hodin

Datum: 17. 3. 2020

Celková cena: 13 840 Kč s DPH

Popis montáže: Tažné zařízení Škoda Octavia 3

Pevné tažné zařízení Galia jsem montoval do vozidla Škoda Octavia 3. K tažnému zařízení je potřeba ještě elektroinstalace. V tomto případě se jednalo o typovou 7pin elektropřípojku, která vyžaduje kódování na diagnostice. Po kódování se budou originální senzory automaticky objevovat a na displeji autorádia bude symbol vozíku místo senzorů.

Takové tažné zařízení je vhodné hlavně pro tahání malého vozíku, ale bez problému lze tahat velký vozík nebo karavan a nebo nasadit nosič kol, jen bude potřeba adaptér na 13pin. Montáž tažného zařízení na Škodu Octavia 3 je celkem bezproblémová, jen je náročnější rozebírání interiéru kufru.

Pokud máte zájem o podobnou montáž tažného zařízení, prosím, navštivte tuto stránku a vyplňte formulář dole.

Více o tažném zařízení 

U tažného zařízení je vhodné si předem uvědomit, co na něm budete tahat. Pokud ho budete používat často, vhodný poměr cena/výkon nabízí pevné tažné zařízení. Záleží-li vám na tom, aby tažné zařízení bylo co nejméně vidět, zvolte odnímatelnou variantu.

Nosič kol na rozdíl od vozíku tlačí na tažné zařízení shora. Proto se pro něj hodí jen pevné nebo odnímatelné vertikální typy. Tato varianta se vždy vyznačuje vyšší cenou. Vhodnou variantu je možné vybrat prakticky na každé osobní auto.

Pokud si nejste jistí, jaké tažné zařízení se hodí pro váš vůz, napište mi.

Galia je slovenská firma, která se na výrobu tažných zařízení specializuje od roku 1992 a kromě České republiky vyváží i do řady dalších evropských zemí.

Součástí montáže tažného zařízení je vždy také elektropřípojka. Pro běžné malé vozíky do 750 kg, kde elektropřípojka řídí pouze světla, stačí standardní 7pin13pin je novější typ, který má navíc couvací světlo a je vhodný pro karavany, nosiče kol, velké vozíky apod. U 13pin je také možné po domluvě připojit napájení a dobíjení pro baterii v karavanu. V tom případě počítejte s navýšením ceny o cca 1500 – 2000 Kč.

Tažné zařízení Galia na Škodu Octavii 3 montuji vždy celý den (8 hodin). 

Po montáži obdržíte řádně potvrzený typový list. Tím pádem nemusíte na STK na evidenční kontrolu. Stačí si nechat tažné zařízení zapsat do technického průkazu na nejbližší pobočce dopravního inspektorátu. Zaplatíte pouze správní poplatek 50 – 100 Kč.